İKSV Kültür Sanat Kart 1000 Öğrenciye Ücretsiz – Son Gün 28 Ocak 2018

İKSV KÜLTÜR SANAT KART NEDİR?

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, öğrenimini Türkiye’de, YÖK’e bağlı üniversitelerde sürdüren 18-25 yaş arası 1.000 üniversite öğrencisine hediye edeceği, İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde 2018 sonuna dek kullanılabilecek 250 TL değerinde bir karttır.

Nasıl Başvurabilirim?

İKSV Kültür Sanat Kart için başvurular 8 Ocak 2018 günü saat 14.00’te başlar ve 28 Ocak 2018 saat 17.00’de sona erer. Çekilişe başvuru ücretsizdir.

Başvuru Adresi

Yukarıdaki başvuru adresine girdikten sonra karşımıza çıkacak olan soruya cevap vermemiz gerekiyor. Soruyu cevapladıktan sonra sağ alttaki devam et butonuna tıklıyoruz. Ardından eğitim ve adres bilgilerimizi girmemiz gerekiyor. Formu doldurduktan sonra tarafınıza mail onayı gelmektedir. Soru şu:

“İKSV, ilk İstanbul Festivali’ni kaç yılında düzenledi?”

Cevabı ise;
1973.

Başvuru Koşulları Nelerdir?

 • İKSV Kültür Sanat Kart çekilişi için başvuracak adayların Yüksek Öğrenim Kurumu’na bağlı bir üniversitede öğrenim görüyor olmaları gerekir.
 • Çekiliş kuralları uyarınca başvurduğunuz tarihte 18 yaşınıza basmış ve 25 yaşınızı doldurmamış olmanız gerekiyor. Yapılan başvuruların doğum günü ve başvuru tarihine göre inceleneceğini ve başvuru yaptığınız gündeki yaşınızın 18-25 arası olmaması durumunda başvurunuzun geçersiz sayılacağını önemle hatırlatırız.
 • İKSV, Biletix, İninal ve Eczacıbaşı Topluluğu kadrolu çalışanları ve birinci dereceden akrabaları başvuruda bulunamazlar.
 • Bir öğrenci aynı yıl için birden fazla kart alma hakkı kazanamaz.
 • Başvuru formu doldurulmadan önce bir soru cevaplanır, doğru yanıt verenler başvuru yapmaya hak kazanır. Soru, doğru yanıt verilene dek birden fazla kez cevaplanabilir.
 • Soruya doğru yanıt veren öğrenciler başvuru formunda istenilen bütün bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmakla yükümlüdür. Bilgilerin yanlış verilmesi ve/veya eksik doldurulması halinde başvurular geçersiz sayılır.
 • Çekiliş, 31 Ocak 2018 tarihinde saat 09.00’da Salon İKSV’de başlar (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane, İstanbul).
 • Çekiliş sonucunda 1.000 asil, 1.000 yedek öğrenci belirlenir.
 • Çekiliş sonuçları 2 Şubat 2018 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin KitapSanat ekinde ve kultursanatkart.iksv.org adresinde açıklanır.
 • Çekilişten sonra asil ve yedek talihlilere e-posta ve taahhütlü posta yolu ile bilgilendirme sağlanır. Eğer e-posta bilgileri ve adresi eksik, güncel değil ya da ulaşılamıyor ise gazete ve web sitesinde duyurusu yapılır, ayrı bir beyanatta bulunulmaz.
 • Asil talihliler, 2-17 Şubat 2018 tarihlerinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında İstanbul’da Salon İKSV fuaye alanından kartlarını teslim alabilirler.İstanbul dışından kazananlar, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir ya da İzmir’deki Biletix satış noktaları aracılığıyla kartlarını teslim alabileceklerdir. Biletix satış noktalarındaki teslimatlar İstanbul’daki teslimatların başladığı günü takip eden üç gün sonra başlayacaktır. İstanbul dışından kart kazanan öğrencilerimize gönderilecek e-postada kartını hangi şehirdeki perakende noktasında teslim alacağına dair teyit istenecektir. Bu e-postayı yanıtlamayan öğrencilerin kartlarını İstanbul’dan teslim almaları gerekecektir.

  Asil talihlilerden kartlarını teslim alamayan olması durumunda sırayla bilgilendirme yapılacak yedek talihliler de 18 Şubat – 4 Mart günü 10.00 – 17.00 saatleri arasında Salon İKSV fuaye alanından veya yukarıda belirtilen Biletix satış noktalarından kartlarını teslim alabilirler.

 • Kart teslimatı sırasında gösterilmesi gereken belgeler:
  • Öğrenci kimliği
  • Fotoğraflı, kamu kuruluşları tarafından düzenlenmiş kimlik
  • Kazandıklarına dair yollanan e-posta
 • Yukarıda ilan edilen tarihlerde istenilen belgeler ile bizzat başvurarak kartı imza karşılığı teslim almayan talihlilere kartları teslim edilmez, talihliler bu durumda hiçbir hak iddia edemez.

Peki Kartı Aldınız Diyelim Nasıl Kullanacaksınız?

 • İKSV Kültür Sanat Kart’ın içindeki 250 TL’lik bakiye İstanbul Müzik, Caz, Film, Tiyatro Festivalleri, İstanbul Bienali, İstanbul Tasarım Bienali’nde, Salon İKSV’de, Filmekimi’nde ve İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde kullanılabilir. İKSV Kültür Sanat Kart, İKSV’nin düzenlediği etkinlikler dışında herhangi bir mal ya da hizmet almak için kullanılamaz. İKSV Kültür Sanat Kart sahipleri, kartlarını kullanarak her etkinlik için en fazla iki (2) bilet alma hakkına sahiptir. Bu adedin üzerindeki bilet alımları için, kartta yeterli bakiye olması durumunda dahi ödeme yaparak bilet alınması gerekecektir. Kültür Sanat Kart ile alınacak ikinci biletin de bir öğrenci tarafından kullanılması gerekmektedir.
 • İKSV Kültür Sanat Kart içindeki bakiye tek seferde kullanılabilir ya da farklı etkinlikler için etkinlik tutarı bakiyeden düşülerek birden çok İKSV etkinliğinde bilet almak için kullanılabilir. Bilet alımlarında karttan düşülecek bakiyenin üzerine nakit ya da kredi kartıyla ekleme yapılması da mümkündür. Ancak kartlara ek bakiye yüklenemez.
 • İKSV Kültür Sanat Kart, (216) 556 98 50 numaralı Biletix Çağrı Merkezi, www.biletix.com uzantılı Biletix web sitesi, Biletix Perakende Satış Noktalarında, etkinlik günü kurulan gişede ve İKSV ana gişesinde (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane, İstanbul) kullanılabilir. Biletix’den alınan bilet alımlarında Biletix tarafından ayrıca hizmet komisyonu tahsil olunabilir. İKSV ana gişeden alınacak biletler için hizmet komisyonu alınmaz.
 • www.biletix.com adresinden kartta kalan bakiye sorgulanabilir.
 • İKSV Kültür Sanat Kart ile bilet alınan etkinliklerde bilet sahipleri bilet kontrol sorumlusuna öğrenci kimliklerini göstermekle yükümlüdür. Öğrenci kimlikleri ile bilet üstlerinde yazan isimlerin eşleşmemesi halinde biletler geçersiz sayılır.
 • İKSV Kültür Sanat Kart, 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerlidir. Bu süre içinde kart tutarının kısmen ya da tamamen kullanılmaması durumunda, kart bakiyesi kullanılamaz hâle gelir, iadesi ya da takası söz konusu olmaz.
 • İKSV Kültür Sanat Kart’lar kişiye özeldir, devredilemez; adına düzenlenecek kişi dışında kullanılamaz. Bir öğrenci aynı yıl için birden fazla kart alma hakkı kazanamaz. İKSV Kültür Sanat Kart nakde çevrilemez ve/veya nakde çevrilmesi talep edilemez. İKSV Kültür Sanat Kart sahipleri kart ile bilet alırken genel izleyicinin yararlandığı kampanya ve indirim kurgularından yararlanamazlar.

 Kaynak